Podstawowe zasady szkolenia psów myśliwskich

Psy myśliwskiePsy myśliwskie to temat niezwykle ciekawy. Towarzyszące człowiekowi w polowaniu już za dawnych czasów, w pierwszej kolejności są psami pracującymi, a dopiero potem – psami do towarzystwa. Niezwykle ważne dla psa myśliwskiego jest wiek szczenięcy, kiedy to wpaja mu się większość zasad i komend. Jest to również odpowiedni czas na przyzwyczajanie szczeniaka do huku wystrzału – jeżeli zabraknie tego elementu, pies może stać się bezużyteczny dla myśliwego, ponieważ podczas wystrzału będzie uciekał bądź kulił się.
Podstawą wyszkolenia jest tzw. Apel. Jest to nauczanie psa dobrych nawyków, nauczenie wykonywania nakazów natury porządkowej oraz przestrzegania utartych zakazów.
Następnie odbywa się szkolenie specjalistyczne psa, które w większości jest zależne od jego rasy i przeznaczenia. W tym etapie pies uczy się konkretnego rodzaju polowania i swojej roli.
Szkolenie psa jest trudnym zajęciem. Wymaga cierpliwości i przede wszystkim systematyczności.

Trzeba zrozumieć psychikę psa i tym samym nauczyć go reagowania na określone dźwięki, które mogą oznaczać zarówno karę jak i nagrodę.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>