Nowy rok dla myśliwych

Zabawa noworocznaZabawa do białego rana i szampan… czy tak wygląda sylwester myśliwski? Według tradycji powstałej na przełomie XIX i XX wieku, żadne z takich zabaw nie wchodzi w grę, ponieważ tradycyjnie, 1 stycznia powinno odbywać się polowanie noworoczne.

Nie taka zabawa do białego rana….

Aby brać udział w polowaniu noworocznym, trzeba zrezygnować z szaleństw całonocnego sylwestra. Wiąże się to oczywiście z kwestią bezpieczeństwa. Często można spotykać sytuacje, gdzie szumnie nazywane polowania noworoczne odbywają się w inny dzień – wtedy takie polowanie nie powinno nosić miana noworocznego.

Kiedyś, po całonocnych balach, panowie wraz z kobietami wyruszali na krótkie polowania bądź też na kulig – forma i wielkość nie miały znaczenia, liczyła się dobra zabawa, spacer na świeżym powietrzu i sam rytuał, który dopełniał tradycji tego pięknego dnia.

Cały czas należy podkreślać, że każda tradycja warta jest kultywowania. Ważne jednak jest, aby mieć na uwadze bezpieczeństwo, i nie angażować się np. w polowanie noworoczne po całonocnej zabawie – jest to przede wszystkim nieodpowiedzialne i może zagrażać nie tylko bezpieczeństwu naszemu, ale także innym uczestnikom.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>