Międzynarodowy dzień lasów – dlaczego warto o nim pamiętać

Dzien lasowMiędzynarodowy dzień lasów obchodzony jest dopiero od 2012 roku, jednak jest to bardzo ważna inicjatywna, obchodzona praktycznie na całym świecie. Tegoroczne obchody dnia lasów zostały zainicjowane w Genewie, gdzie otworzono specjalną, tematyczną wystawę. Swój udział w niej miały także Polskie Lasy Państwowe.

 

Idea MDL polega na przypominaniu i podkreślaniu wartości,jakie pełni las w codziennym życiu człowieka. Dla jednych jest on miejscem, które daje schronienie, dla innych miejscem codziennej pracy. Międzynarodowy Dzień Lasów obchodzony jest 21 marca, jednak w Polsce jego obchody przypadły na 26 marca i zbiegły się ze 135 leciem radomskiej dyrekcji RP.

Uroczystość jest wspierana nie tylko nprzez leśników, ale także przez znane osobistości. W oficjalnym klipie

Międzynarodowy dzień lasów

wypowiada się między innymi Barack Obama czy Leonardo DiCaprio.

Inicjatywa przypomina nam o ważności lasów w naszym życiu, ale także każe nam się zastanowić, jak my z tego dobra korzystamy.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>