Jakie obuwie dla myśliwych?

Chciałoby się rzec – podstawa udanego polowania. Niewygodne buty mogą zepsuć całe polowanie, nie wspominając już o utracie koncentracji na wykonywanym zadaniu. Aby dobrać odpowiednie buty myśliwskie, dobrze jest jednak zadać sobie parę podstawowych pytań.

Najważniejszym aspektem jest to, o jakiej porze roku najczęściej wybieramy się na polowania. Jeśli jest to lato – nie warto wybierać butów z ociepleniem, a jeśli polujemy najczęściej na ptactwo wodne, to wybór niskiego obuwia także nie będzie najodpowiedniejszy. Czołowi producenci oferują nam obuwie z materiałów takich jak Vibram, GoreTex, Cordura du Pont, czy inne. To z nich wykonuje się podszewki, podeszwy i inne elementów obuwia.

Na naszym rynku dostępnych jest wiele firm, prześcigających się w nowych modelach butów odpowiednich dla myśliwych. Każdy znajdzie coś dla siebie – łącznie z modelami całorocznymi. Ważne jest także odpowiednie dobranie odpowiednich skarpet, na przykład do butów całorocznych. Do polowania w warunkach podmokłych, producenci proponują wysokie kalosze czy też spodniobuty. Jeśli jednak wydatek na oddzielną parę kaloszy wydaje nam się zbędny, zawsze można się zdecydować na wygodne ochraniacze na buty, dobrze je chroniące przed śniegiem czy też wodą.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>