Akcesoria dla myśliwych – co i gdzie kupować?

Niezbędnym wyposażeniem każdego myśliwego jest nie tylko głowa pełna fachowej wiedzy o sposobach polowania na zwierzynę, ale także takie akcesoria jak plecak, nóż czy pas na amunicję. Duży wybór tego typu ekwipunków na rynku sprawia, że ciężko się zdecydować na jeden, konkretny model.

Jaki nóż dla myśliwego?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zwierzyny mamy zamiar polować, nóż myśliwski powinien znajdować się u pasa każdego uczestnika polowań. Stając przed wyborem, można by powiedzieć, tak prymitywnego produktu mamy do wyboru wiele różnych kształtów i konstrukcji noży. Do wyboru mamy modele składane, które często posiadają więcej niż jedno ostrze, albo też noże proste, ze specjalnymi bruzdami przeprowadzonymi wzdłuż ostrza. Także każdy nóż powinien posiadać gardę, czyli specjalne zgrubienie, które uniemożliwia myśliwemu zranienie się poprzez ześlizgnięcie się ręki z rękojeści. Należy także pamiętać o różnych rodzajach stali wykorzystywanych do jego tworzenia. Nóż może posiadać równie dobrze ostrze ze stali węglowej, bułatowej, albo niezawodnej stali nierdzewnej.

Jeśli chodzi o wygląd noży, często można spotkać motywy zwierzęce na ich rękojeściach. Również można pokusić się o noże całe pokryte scenami z polowań bądź też po prostu ozdobionymi innymi motywami myśliwskimi. Posiadanie dobrego i trwałego noża to jeden z podstawowych elementów – każdemu myśliwemu w niejednej zaskakującej sytuacji nóż posłużył jako niezawodna pomoc.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>