Podręczniki dla myśliwych

Bogaty wybór tytułów spośród książek branżowych sprawia, że amatorowi łowiectwa trudno jest wybrać pozycje dostarczające podstawowych informacji o myślistwie. Oprócz bazowych książek myśliwskich, takich jak Vademecum Myśliwskie M. Czerwinskiego i J. Szczepockiego, istnieje również wiele innych, wartościowych pozycji, do których warto zerknąć, aby pogłębić wiele podstawowych zagadnień.

Vademecum… a może jednak nie?

Vademecum dostarcza informacji ogólnie związanych z myślistwem – zarówno dotyczących różnych zwierząt, sposobów ich tropienia, jak i informacji o obrzędach czy też rodzajach broni. Jak w każdej dziedzinie, również w myślistwie istnieją książki poświęcone wybranym zagadnieniom – takim jak broń czy tropy zwierząt. Jedną z nich jest Poradnik myśliwski – ptactwo łowne pióra J. Szczepockiego, autora wspomnianego wyżej Vademecum. Książka skupia się na tematyce ptactwa łownego i jest prawdziwym kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego. Oczywiście nie odradzamy nikomu sięgania po Vademecum, które również posiada informacje na ten temat. Jednak każdy profesjonalny myśliwy zdaje sobie sprawę z konieczności ciągłego poszerzania swojej wiedzy teoretycznej, którą potem można przełożyć na praktyczne ćwiczenia.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>