Pasy do noszenia broni

Wydawałoby się – błaha rzecz, której doborem nie należy się przejmować. Jednak w myślistwie, szczególnie na polowaniu, taki jeden dodatek często może przesądzić o wynikach wyprawy.

Dlaczego pas do broni jest taki ważny?

Przede wszystkim na polowaniu liczy się bezszelestne i sprawne podejście do zwierzyny. Broń przewieszona przez ramię przy zbliżaniu się do zwierzęcia nie może zdradzić myśliwego najmniejszym szelestem. Dlatego też profesjonalne pasy do broni są produkowane z najwyższej klasy surowców – skóry czy też neoprenu. Dzięki nim większy jest nie tylko komfort użytkownika, ale przede wszystkim zapewniana jest cisza, właśnie dzięki zastosowanym rozwiązaniom materiałowym. Nic nie skrzypi i nie szeleści, a pokrycie pasów do broni znanych firm materiałem antypoślizgowym zapobiega ewentualnemu zsunięciu się pasa z ramienia.

Również w tej kategorii akcesoriów dla myśliwych wprowadzane są ciągłe unowocześnienia i rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest automatyczne rozciągnięcie się pasa, pozwalające na dopasowanie jego długości do ciężaru broni. Umożliwia to jej wygodniejsze noszenie. Można również wspomnieć o szybkim odpinaniu broni z pasa – ale raczej takie dodatki są uwzględnione we wszystkich modelach pasów do broni dostępnych na rynku.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>