Obowiązkowy ubiór myśliwego

W myślistwie liczy się nie tylko wiedza dotycząca zwierzyny łownej czy też dobra znajomość prawa łowieckiego – aby odnosić sukcesy jako myśliwy, trzeba również zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które będą pomocne zarówno przed, jak i w trakcie polowania. Mowa tu oczywiście o odpowiedniej odzieży myśliwskiej, bez której polowanie (na przykład w okresie zimowym) może stać się bardzo uciążliwe, a często wręcz niemożliwe.


Obowiązkowe elementy ubioru myśliwego

Deszcz, wiatr, a czasem upalne słońce… pogoda nie rozpieszcza myśliwych na polowaniu. Znalezienie jednego, uniwersalnego ubrania na wszystkie pory roku jest praktycznie niemożliwe, dlatego też dysponowanie kompletem odzieży na każdą porę roku jest dla każdego myśliwego podstawowym wyposażeniem garderoby.

Obecnie większość ubrań myśliwskich na rynku posiada membranę, chroniącą przed deszczem oraz wiatrem. Do obowiązkowych elementów ubioru myśliwskiego można zaliczyć nie tylko takie oczywiste elementy jak kurtka, spodnie, odpowiednie buty, ale także wygodną, termoaktywną bieliznę oraz takie dodatki jak nakrycie głowy czy pas na broń. Mówiąc jednak o poszczególnych porach roku – lecie czy zimie, nie można nie zauważyć pewnej rozbieżności i oczywistych różnic w grubości i rodzaju używanych materiałów. O ile w lecie stawiamy na przewiewność używanych materiałów, o tyle w zimie musimy zadbać o dopasowanie odpowiednich części garderoby, na czele z bielizną, która nie będzie potęgować uczucia dyskomfortu. Warto także pamiętać o odpowiednio dobranej koszuli i najlepiej o komplecie myśliwskim, który będzie charakteryzował się odpornością na deszcz. Można tutaj polecić zestawy ubrań myśliwskich Jahti Jakt, które charakteryzują się posiadaniem membrany Air-Tex2, która dobrze oddycha i co najważniejsze, jest wodoodporna.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>