Bielizna termalna na polowanie

Bielizna termoaktywnaZnany każdemu fakt: wybierając się na polowanie, liczy się komfort i swoboda ruchów. Na te dwa aspekty ma wpływ nie tylko wybór odpowiedniej kurtki czy też butów, ale liczy się także to, co ma się pod spodem.

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Bielizna termoaktywna jest przydatna, ponieważ reaguje na ciepłotę ciała i tym samym odprowadza pot na zewnątrz. Wszyscy uprawiający aktywne sporty a także ci, którym nie w głowie długie marznięcie na mrozie powinni się zaopatrzyć w przynajmniej jeden komplet takiej bielizny.

Aby bielizna spełniała swoją rolę, musi dobrze przylegać do skóry. Nie może być za obcisła, czy za luźna- jeśli będzie luźniejsza, nie będzie w stanie dobrze odprowadzać potu z powierzchni skóry.

Możemy wyróżnić trzy typy bielizny termalnej:

  • ciepła
  • aktywna
  • lekka

Bielizna ciepła jest wykonana z grubszego materiału. Przeznaczona dla tych, którzy nie lubią zimna jak i dla myśliwych, którzy długie godziny spędzają na zimowym polowaniu. Taka bielizna ma za zadanie utrzymać ciepłotę ciała, nawet w bardzo niskich temperaturach. Dla osób aktywnych polecana jest bielizna aktywna – wykonana z cieńszych materiałów. Lekka bielizna to doskonały wybór na ciepłe dni dla osób bardzo aktywnych  – na przykład do codziennego biegania.

Wyślij

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>